Saç Ekiminde Başarı %100 Olabilir Mi?


Genellikle erkeklerin tercih etmiş olduğu operasyonlardan bir tanesi olan saç ekimi operasyonu son dönmelerin en sık tercih edilen operasyonlarının arasında yerini almaktadır. Bu operasyonun da,  günümüzde kişinin kendisine yönelik olarak dış görüntüsündeki öz güven eksikliğinin giderilmesi için yapılan bir uygulamadır. Saçların seyrek bir hal alması kişinin kel olması birçok erkekte psikolojik sıkıntılara sebep olabilmektedir. Burun estetiğinde olduğu gibi dış görüntüsüne önem veren kişilerin bu tarz operasyonlardan önce konuya yönelik olarak araştırmalar yapması kişi için önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi ile gerçekleştirilen operasyonlardan bir tanesidir. Dışarıdan bakıldığında kolay bir operasyon uygulaması gibi görünebilen bu operasyon plastik ve estetik cerrahların bir arada olarak yapmış oldukları bir ekip çalışması olarak süreç tamamlanmaktadır. Saç işlem  sırasında kök kaybının yaşanmış olduğu bölgeye göre yapılabilecek işlemlerde de tekniğe göre değişmeler olabilmektedir. FUT ile yapılan saç ekimleri işlemlerinde saç kaybının ortalama olarak % 15 FUE tekniğinin kullanılması için ise %20’lik bir oran olması gerekmektedir.

Bunun dışında gerçekleşebilecek olan kayıpların uygulamayı gerçekleştirmiş olan uzmanların, tekniksel açıdan yapmış oldukları hatalardan ya da hastanın saç ekimi işlemini geçirmesinin ardından ekim sağlanmış olan bölgeyi yeterli seviyede koruyamamasından kaynaklı sonuçlar olabilmektedir. Saç ekimi operasyonunda bu konuya yönelik uzmanlaşmış tecrübe sahibi kişiler aracılığı ile yapılması hastada kesin memnuniyet oluşması için en önemli bir kuraldır. Saç ekimi operasyonu aracılığı ile ekimi sağlanan köklerin dökülmemeye kodlanmış bölgelerden alınmasından dolayı kişilerin saç tellerinde azalma olması minimum seviyeye inmektedir.  Liposuction, saç ekimi ya da buna benzer işlemlerde başarılı sonuçlar ile karşı karşıya kalmak isterseniz.  Hasta adaylarının bu konuya yönelik olarak FBM Estetik ve Tıp merkezi ne gelerek uzmanlar ile görüşme sağlamaları yeterli olacaktır.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!