Samsung Galaxy C7 de resmiyete kavuştu


Samsung’un ince metal gövdeli ve yüksek RAM kapasiteli Galaxy C serisi yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Galaxy C5 modelinin ardından sıra Galaxy C7 modelinde.

Samsung’un metal kasalı yeni Galaxy C5 modeli dün itibariyle Çin’de resmiyet kazandıktan kısa süre sonra, serinin tepe modeli Galaxy C7 de resmi olarak tanıtıldı. Boyut itibariyle büyüyen telefon, termal bütçesini de çok iyi kullanıyor.

 

5.7 inçlik Full HD Super AMOLED ekrana sahip olan Samsung Galaxy C7, 2GHz saat hızında 8 adet Cortex-A53 çekirdeği barındıran Snapdragon 625 yonga setinden gücünü alıyor. 4GB RAM ile birlikte ilk modelden daha iyi bir performans göstereceğini söylemek mümkün.

 

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy C5 resmiyet kazandı

Bunun haricinde pek çok özellik Galaxy C5 modeli ile ortak. Örneğin 32GB veya 64GB depolama kapasitesi microSD kartlar ile 128GB daha artırılabiliyor. Metalik kasa 6.7mm kalınlığında. Arka kısımda 16MP çözünürlüğünde f/1.9 aralıklı  kamera yer alırken, ön kısımda da f/1.9 aralıklı 8MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor.

 

Boyut büyüdüğü için batarya kapasitesi de artmış ve 3300mAh olmuş. QuickCharge 3.0 ile 30 dakikalık şarjda bataryanın yüzde 65’i doluyor. Ön Home tuşunda parmak izi okuyucu da unutulmamış. Android 6.0 işletim sistemi ile gelen cihazın 32GB kapasiteli versiyonu 396$ civarında iken, 64GB kapasiteli versiyonu 427$ civarında. Yeni model yine Çin’de piyasaya çıkacak. 

  Kaynakhttp://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-C7-is-now-official_id81538

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!