Samsung: ‘Katlanır Ekranlı Telefonlar Önümüzdeki Yıl Gelebilir’


Samsung:

Kavisli veya bombeli , çerçevesiz ekranlı ve hatta iki tarafında da ekranı bulunan telefonlara şahit olduk. Peki akıllı telefon ekranlarının bundan sonraki evrimi ne yönde olacak? Bu soruya üstü kapalı da olsa cevap veren Samsung, 2016 yılından itibaren katlanabilir ekranlı telefonların piyasa sürülebileceğini ifade etti.

Samsung’un ekran teknolojileri geliştiren bölümü Samsung Display ‘in yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki yıl katlanabilir ekranlara sahip telefonların raflardaki yerini alması mümkün. Ancak bu açıklamanın yalnızca Samsung’un ürettiği ekranları kapsadığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çünkü katlanabilir telefonların önünde halen birçok engel mevcut. Örneğin katlanabilir devreler ve daha da önemlisi katlanabilir piller geliştirmek şu an için mümkün değil. Dolayısıyla Samsung’un bu iyimser tahmininin önümüzdeki yıl gerçekleşecek olması zor olabilir. Fakat yine de sektörün önde gelen firmalarından olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’dan bu tür bir açıklama gelmiş olması, katlanabilir telefonlara gerçekten de çok yakın olduğumuzu gösteriyor.

Bir diğer yandan kapaklı telefonlarda olduğu gibi katlanabilir telefonlarda da donanımın iki parçaya bölünebileceği düşünülüyor. Böylece katlanan kısımda herhangi bir elektronik parça yer almayacağı ve donanımsal bir zarar da meydana gelmeyeceği söyleniyor. Samsung’un katlanabilir ekranlar için nasıl bir çözüm üreteceği ise şimdilik bilinmezliğini koruyor.

LOG

Haberin Tamamı İçin: http://www.log.com.tr/samsung-katlanir-e…

Etiketler

Samsung

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!