Samsung: Premium Akıllı Telefonlara Ağırlık Vereceğiz


Samsung akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini sağlayabilmek adına hherkese ve her cebe yönelik ürünler eliştirdi ve premium olarak adlandırılan daha pahalı ürün sınıfından uzak durdu.

Ancak Galaxy Note Edge modeli ile memnun edici satış rakamlarına ulaşan Samsung, Galaxy S6 Edge ile de daha fazlasını ümit ediyor. Firmanın premium sınıftaki cihazlarına olan ilgi strateji değişikliğine neden oldu.

Firmanın eş başkanı Shin Jong Kyun, premium pazarda daha fazla varlık göstermek istediklerini, gelecekte yüksek çözünürlüklü ekrana, metal kasaya ve ince tasarıma sahip akıllı telefonlara daha fazla yatırım yapacaklarını belirtti.

Samsung amiral gemi modellerinde üretim sıkıntıları nedeniyle metal çerçeveye yer verirken, Galaxy A serisinde ise tamamen metal kasaya yer vermişti. Firmanın önümüzdeki dönemde üretim sıkıntılarını aşarak tamamen metal kasalı amiral gemi modellerine yer vermesi bekleniyor.

Ayrıca firmanın bu yıldan itibaren değişen bir stratejisi daha mevcut. Model sayısında biraz daha azaltıma giden Samsung ayrıca A, E, J şeklinde isimlendirmelere başladı. Xcover ve Galaxy Grand gibi beğenilen serilerin haricinde akıllı telefon modelleri bu isimlendirmelerin altında yer alacak ve seriler farklılaşacak özelliklere sahip olacak.

DonanımHaber

Etiketler

Samsung

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!