Samsung Şimdi de Dokunmatik Ekranlarını Kendi Üretmeyi Planlıyor!


Sektörde yarış halinde bulunduğu çoğu firmanın aksine kendi sitem teknolojilerini üreten Samsung, yeni bir telefon donanımını daha kendi üretmek için kolları sıvadı. Kendi akıllı telefonları için ekran ürettiğini bilinen (ve diğer firmalar için de üretiyor) telefon üreticisi, bundan sonra bu ekranların dokunmatik ekran düzeneğini de kendi üretecek. Bu amacını gerçekleştirmesiyle birlikte akıllı telefonlarının dokunmatik ekranını (hem ekran paneli hem de dokunmatik ekran düzeneği) tamamen kendisi üretebilecek olan Samsung, dokunmatik ekran sistemine diğer telefon üreticilerinden çok daha ucuz bir şekilde sahip olmuş olacak.

Kendi ekranını (ekran paneli de diyebiliriz), kamera sensörünü, işlemcisini, DRAM çiplerini, depolama çiplerini ve hücresel radyolarını üreten Samsung, zaten diğer telefon üreticilerinden daha çok sistem ve donanım üretme kapasitesine sahipken bu kapasitesini genişletmek adına böyle bir hamle yapıyor. Samsung’un bu hamlesiyle birlikte daha iyi donanımlara ve yazılım özelliklerine sahip olup olamayacağını bilemeyiz. Ancak Samsung’un akıllı telefonlarının donanımlarıyla daha uyumlu çalışacağını ve satın alımı pahalı olabilen bu sistemlerin Samsung adına daha ucuza gelebileceğini söylemek mümkün. Yine de böyle bir durumun akıllı telefon fiyatlarına yansıması için Samsung’un neredeyse tüm telefon donanımını kendi üretiyor olması gerekir.

Samsung’un üreteceği dokunmatik ekran düzeneğiyle ilgili yapılan bir diğer açıklama da bu düzeneğin ilk olarak Galaxy S7‘de kullanılacak olması. Samsung’un 2016 senesine damga vuracak akıllı telefonu olan Galaxy S7’nin, sektörde bulunan rakiplerini domine edebilmek adına kusursuz bir sistem uyumuyla çalışması gerekir. Eğer Samsung dokunmatik ekran düzeneğini kusursuz bir şekilde üretme konusunda başarısız olursa ve Galaxy S7’de dokunmatik ekran problemi yaşanırsa bu durum Samsung’un bütçesi için hiç iyi sonuçlanmaz.

Kaynak: AndroidCommunity 

Etiketler

Samsung

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!