SEO Paketleri İçerisinde Ne Satın Alıyorsunuz?


SEO firmalarının farklı seçenekleri bir araya getirerek belirli fiyat paketleri oluşturduklarını gözlemlemişsinizdir. Bu paketlerin genelde ortak noktaları olduklarını söyleyebiliriz. SEO paketleri genellikle belirli anahtar kelimelere göre biçimlenirler. Örneğin eğer 1-2 anahtar kelimede hizmet almak istiyorsanız, buna göre bir fiyat alır, eğer 2’den daha fazla anahtar kelimede hizmete ihtiyacınız varsa da SEO paketleri daha pahalı hale gelirler. Firmalara göre bu paketler içerisinde raporlama seçenekleri de bulunur. Tüm bu seçenekleri bu yazımızda işlemeye çalışacağız.

SEO Paketlerinde Neler Var?

SEO paketleri her ne kadar firmadan firmaya değişiklik gösterse de belirli hizmet standartları da bulunmakta. Genelde anahtar kelimenin sayısına göre paketlerin fiyatlarında değişimler meydana geliyor. Paketler genelde birkaç anahtar kelimeye göre şekilleniyorlar. Bu kelimeleri siz belirleyebileceğiniz gibi firmanın size sunduğu ön bir değerlendirmeye göre de bunları seçmeniz mümkün olabiliyor.

Anahtar kelimeleri belirlerken rekabet oranlarını da dikkate almak gerektiğini söyleyebiliriz. Örneğin eğer siteniz o anahtar kelimede henüz daha birinci sayfada dahi değilse ve kelimedeki rekabet oranı çok yüksekse bu durumda bu kelime yerine farklı kelimeler tercih etmeniz de söz konusu.

Bazı SEO paketleri ise doğrudan belirli anahtar kelimelere yoğunlaşmak yerine genel bir hizmet de verebiliyorlar. Bu noktada eğer sitenizin site içi SEO hizmetlerine yoğun bir şekilde hizmeti varsa, öncelikle bu hizmeti satın almanız sizleri ve işiniz için daha mantıklı olabilmekte.

SEO Paketleri Fiyatları

SEO paketlerinde de fiyatlar bir hayli değişken. Onlarca SEO firması içerisinde hazır paketler arasından seçim yapmak da bu nedenle bir hayli zor. Fakat güven duyduğunuz bir firmanın başlangıç veya ortalama paketleri ile işe başlayabilirsiniz. Çoğu SEO firması özel paketler de üretmekteler. Bize göre en iyi seçenek de bu özel paketler oluyor. Çünkü SEO hizmeti almadan önce sitenizin bir ön değerlendirmesinin yapılması ve daha sonra bu değerlendirmeye göre hizmet almanız gerekiyor.

SEO paketleri fiyatlarının genelde 500 TL gibi fiyatlardan başladığını ve firmanızın ve sitenizin büyüklüğüne göre 6.000-10.000 TL aralıklarına çıktığını görebilirsiniz. Bu paketler sadece standart SEO hizmetlerini içerirler. Yani eğer siteniz mobil uyumlu değilse ve uyumlu olmasını istiyorsanız bu durumda ek ücretleri site yapımı aşamasında ödemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Mobil uyumlu olmama durumunda ise SEO firmalarının size ilk önerecekleri uyumlu bir site üretmeniz olacaktır. Bazı SEO firmalarının bu hizmeti de verdiğini ekleyelim.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!