Shapely WordPress Teması


Shapely, WordPress web siteleri için inanılmaz bir temadır ve web geliştirme sürecini büyük ölçüde artırabilir. Bu ürün hem pratik hem de güzel, şaşırtıcı grafiklerle yüksek işlevselliği harmanlamayı idare ediyor. Tabii ki, tasarımı Android ve Windows telefonları, iPhone’lar, iPad’ler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlarla uyumlu olacak. Yüksek çözünürlüklü Retina ekranları desteklenerek gevrek grafikler, keskin metinler ve çığır açan vektör simgelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Shapely, herhangi bir profesyonel, portföy veya işletme web sitesi için ideal bir sayfa tasarımı seçmiştir. Niş temyizine rağmen ürün, tüm faaliyet alanlarına açıktır. Web siteniz, İletişim Formu 7, Google Analytics, Yoast SEO ve Gravity Forms gibi üretken WordPress eklentileri ile uyumlu olacak.

1. Shapely Tema Kurulumu
 1. İndirmiş olduğunuz shapely.zip arşivini WordPress Admin Paneli -> Görünüm -> Temalar -> Yeni Ekle -> Tema Yükle yolunu kullanarak upload edin.
 2. Sonrasında ” Temayı Ektinleştir ” Butonuna tıklayın.
2. Demo İçerik ve Bileşenleri İçeri Aktarma
 1. Demo içeriği indirmek isterseniz buraya tıklayın.
 2. ZİP arşivi içerisinden shapely-demo.xml and shapely-widgets.wie dosyalarını çıkartın.
 3. Demo içeriği içeri aktarmak için bu yolu takip edin WordPress Admin Paneli -> Araçlar -> İçeri Aktar-> WordPress. demo içerik dosyası olaran shapely-demo.xml dosyasını seçmelisiniz.
 4. Web sitesini blog düzeninden statik web sitesine değiştirmek için WordPress kontrol paneli -> Ayarlar -> Okuma -> Ön sayfa görüntüler -> Statik sayfa (aşağıda seçin).
 5. Artık widget içeriğini içe aktarmaya hazırsınız. Bunun için ” Widget Importer & Exporter ” adlı eklentiyi aramalısınız. WordPress dashboard -> Eklentileri -> Yeni Ekle üzerinden yükleyin.
 6. Yukarıda bahsedilen eklentiyi yükledikten sonra WordPress kontrol paneli -> Araçlar -> Widget Importer & Exporter‘a gidebilir ve daha önce indirdiğiniz shapely-widgets.wie dosyasını almanız gerekir.
3. Ön / Ana sayfayı ayarlayın
 1. WordPress kontrol paneli -> Sayfalar -> Yeni Ekle‘ye giderek yeni bir sayfa oluşturun. Bu sayfa için herhangi bir başlık kullanabilirsiniz, ancak örneğimizde buna “Ön Sayfa” diyoruz.
 2. Şimdi bu sayfa için Şablon’u değiştirmeniz gerekiyor. Bunu, yazı editörü ekranının sağ tarafında görebileceğiniz “Sayfa Öznitelikleri” vasıtasıyla yapabilirsiniz. Şablon şehir merkezinden Ana Sayfayı seçin. Şimdi bu değişiklikleri kaydetmek için Güncelleme butonuna tıklayın.
 3. Bu sayfayı hazırladıktan sonra web siteniz için ana sayfa olarak ayarlamanız gerekir. WordPress kontrol paneli -> Ayarlar -> Okuma-> Ön sayfa görünümleri -> Sabit sayfa (aşağıda seçin) ve yeni oluşturduğunuz sayfayı seçerek gidersiniz.
Lütfen aklınızda bulundurun! : Önceki adımda anlattığımız demo içeriğini içeri aktarmadıysanız, içerik yerine siyah bir sayfa alırsınız. Demo içeriği almak istemiyorsanız, demo içeriği olmadan her şeyi nasıl yapacağınızı daha sonraki adımlar anlatacaktır.
4. Portföy Bölümünü Ayarlayın

Bu açıklamada 1. videoyu izlediğinizi ve Jetpack eklentisinin zaten yüklü olduğunu varsayıyoruz. Değilse WordPress Dashboard‘a gidip yükleyebilirsiniz -> Eklentiler -> Yeni Ekle ve “Jetpack” araması yapın.

 1. Henüz yüklemediyseniz, Jetpack’i yükleyin ve etkinleştirin.
 2. Jetpack -> Ayarlar‘a gidin ve Özel İçerik Türlerini etkinleştirin.
 3. Yapılandır” ı tıklayarak Özel İçerik Türlerini etkinleştirin.
 4. Şimdi WordPress gösterge tablosu aracılığıyla portföy öğeleri ekleyerek başlayabilirsiniz -> Portföy -> Yeni Ekle.
 5. Daha sonra, ön sayfada görüntülenecek Portföy widget‘ı seçmelisiniz. Bunu, Görünüm -> Özelleştir -> Pencere Öğeleri -> Ana Sayfa‘ya gidip orada yapabilir ve orada [Shapely] Portfolio for Home Widget.
5. Paralaks bölümleri ve hizalanmış resim bölümleri
6. Görüşler
7. İstemci / ortağı logosu kaydırıcı
8. Eylem Çağrısı
9. Sosyal Simgeler
10. Navigasyon Menüsü Kurulumu
11. Post ve Sayfa Şablonlarının Kurulumu ve Kullanımı

 

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!