Sony PS4 NEO Geliyor!


Sony oyun konsollarında son olarak PlayStation 4 ile kullanıcılara ulaşırken, bu durumun üzerinden çok az bir süre geçmesine rağmen yeni model ile tekrar sahalara çıkmaya hazırlanan Sony ’nin yeni modelde PlayStation 4 Neo adını kullanacağı öğrenildi.

Microsoft Çekildi!

Microsoft tarafından yapılan son açıklamada Xbox 360 oyun konsolunun üretiminin yapılmayacağı belirtilirken, bu konuda Sony pazarda çok daha iyi bir duruma geldi ve deyim yerindeyse pazarın tek hakimi oldu. Bu gelişmelerin ardından Sony ’nin yeni bir model üzerinde çalıştığı ve kısa süre içerisinde pazara tekrar yeni ürün ile gireceği konuşulurken, özellikle cihazın adı konusunda pek çok iddia ortay atılmış ve durum netlik kazanmamıştı.

Son gelen bilgilerde ise PlayStation ’ın yeni modeli için PlayStation 4 Neo adının kullanılacağı öğrenildi. Giant Bomb tarafından gündeme getirilen bu durum sonunda isim konusunda çok daha net bir gelişmenin yaşandığı söylenebilir. PlayStation 4 Neo çok daha yüksek özellikler sunarken 2.1 GHz ’de 8 Jaguar Çekirdeği ile çok daha iyi bir oyun deneyimi sunacak. GPU ve RAM konusunda da ciddi iyileştirmelerin yapıldığı PlayStation 4 Neo sürümü bu açıdan bugüne kadar en iyi modellerden birisi olacak.

PlayStation 4 Neo ’da iki farklı modun olacağı ve bu iki mod üzerinden farklı oyunların oynanabileceği belirtilirken, 4K gibi görüntü seçenekleri de konuşulanlar arasında. 

Etiketler

Sony PS4 NEO

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!