Sony Xperia Z5’i Satın Almanız İçin 7 Geçerli Sebep


Akıllı telefon sektörünün en iyi telefon üreticilerinden birisi olan Sony, en yeni amiral gemisi olan Sony Xperia Z5’i bundan birkaç ay önce satışa sundu. Satışa sunulmasıyla birlikte binlerce kişi tarafından satın alınan üst düzey akıllı telefon, tüm akıllı telefonlarda karşılaştığımız gibi bazı iyi ve kötü özelliklere sahip. Son dönemlerin en çok merak edilen akıllı telefon modellerinden birisi olması nedeniyle (Sony’nin ülkemizde büyük bir reklam bütçesine sahip olmaması da buna neden oluyor) çoğu kullanıcı tarafından araştırılan Xperia Z5’in iyi özelliklerine bu haberimizde yer verdik.
   1- Hızlı ve Isınma Sorunu Yok

AnTuTu testinden 65094 puan almayı başaran Xperia Z5’in güçlü bir donanımı var. Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 810 işlemciye sahip olan telefon, bu işlemcinin kullanıldığı diğer telefon modellerinin aksine ısınma sorunu yaşamıyor.
   2- PlayStation 4 ile Uyumlu

Eğer bir PlayStation 4 sahibiyseniz kesinlikle Xperia Z5 almanızı öneririm. Xperia Z5 ile son derece uyumlu şekilde çalışabilen PlayStation 4, bu akıllı telefonda oyunlar oynamanızı bile sağlayabiliyor.
   3- İyi Ses Kalitesine Sahip

Telefonun hoparlör bakımından çok iyi olduğunu söyleyemeyiz ancak iş kulaklıklara geldiği zaman WALKMAN’in üreticisinden düşük performans beklemek saçma olurdu.
   4- Kamerası Tek Kelimeyle Mükemmel

Sony’nin kameraları hakkında çok birşey söylemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Xperia Z5 piyasadaki en iyi kameralardan birisine sahip.
   5- Şarj Konusunda Başarılı

Diğer akıllı telefon modellerine kıyasla 2900 mAh batarya kapasitesinin küçük olduğu söylenebilir ancak Sony Xperia Z5’in çok sık kullanımda bile günün sonuna kadar dayanabilmesi mümkün.
   6- microSD Kart Girişi Bulunuyor

23 megapiksel kamerası olan bir telefonda microSD kart kullanma zorunluluğu bulunuyor. Bu konuda kullanıcılarını zora sokmayan veya microSD kart girişini ısrarla telefonlarına koymayarak kullanıcılarından daha fazla para almaya çalışan Apple gibi bir tutum sergilemeyen Sony’yi tebrik ederim.
   7- Fiyatı Uygun

Uygun bir akıllı telefon fiyatına sahip olmasının yanı sıra Xperia Z5’in fiyatı daha da ucuzlamak üzere. Sadece birkaç ay sonra Xperia Z5’in fiyatı şu an olduğundan daha da ucuz olacak ve böylece bu telefonu satın almak için bir başka nedeniniz daha olacak.

Kaynak: AndroidPit 

Etiketler

Sony Xperia Z5

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!