Sony’den Bir İlk! Android 7.0 N’in Geliştirici Sürümü Xperia Z3 İçin Yayımlandı!


Google‘ın her yeni Android sürümü bildiğiniz gibi önce uyumlu Nexus cihazlarına ve kısa süre içerisinde de Android One telefonlara gönderilir. Bu aşamadan sonda telefon üreticilerinin adeta yarıştığı güncelleme dağıtımı noktasında her zaman Sony hem daha hızlı hem de daha fazla telefona yeni Android sürümlerini veren firma olarak dikkat çeker.

Fakat bu sefer işin boyutlarını aşan Sony dünyada ilk defa resmi olarak bir Android sürümünün ön izlemesini de güncelleme olarak geliştiricilere sundu. Şimdiye kadar sadece Nexus ve Android One telefonlarında yapılan bu beta güncellemesi daha tam sürümü bile yanımlanmamış, beta olarak ilk güncellemesini almış Android N için başlıyor.

İlk aşama olarak en popüler telefonu olan Xperia Z3‘ü seçen firma, dileyen kullanıcılarına Android 7.0 N’in Geliştirici Önizleme Sürümü’nü sunuyor. Buradaki bağlantıdan detaylarını öğrenebileceğiniz test sürümünü Xperia Z3 varyasyonlarından sadece D6603 ve D6653 model kodlarına sahip olan versiyonları faydalanabilecek.
 Sony Xperia Z3 Telefonuma Android N Geliştirici Önizleme Sürümünü Nasıl Yüklerim?
Bunu sizlere adım adım anlatacağız. Ancak adımları dikkatlice okuyup uygulamanız önemli. Bu tarz uygulamalar riskli olacağı için sorumluk sizlerin olduğunu lütfen unutmayın.

1) İlk aşama olarak cihazının model kodunun doğru olduğundan emin olun. Çünkü bu deneme sürümü sadece D6603 ve D6653 model kodlarına sahip telefonlarda kullanılacak. Diğer model kodlarına sahip hiçbir telefonda denenmemesi gerekiyor.
2) Uyumlu olan Xperia Z3 telefonunuzu USB kablo vasıtasıyla bilgisayarınıza bağlayın.
3) PC’niz Xperia Z3’ü tanıdığında Xperia Companion programı otomatik olarak açılacaktır. Eğer açılmazsa manuel olarak açabilirsiniz. Eğer yüklü değilse buradaki bağlantıdan indirip kurun ve uygulamayı açın.
4) PC’nizdeki Xperia Companion programının versiyonunu mutlaka kontrol edin. Bu programın versiyonu 1.1.24 veya daha yeni bir sürüm olmalı.
5) Bilgisayarınızdan ALT tuşuna basılı tutun ve ana ekrandaki “Software repair” bölümüne girerek adımları uygulayın.
6) Program sizden telefonunuzun bağlantısını kesmenizi ve kapatmanızı isteyek. Ardından kapalı olan telefonunuzda ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonunuzu yeniden bilgisayara bağlayın. Ardından cihazınıza Android N sürümü flashlanacak.

Bu adımları gerçekleştirmeniz halinde artık telefonunuzda Android N Önizleme Sürümü’ne sahip olacaksınız. Eğer pişman olup geri dönmek isterseniz tekar telefonunuzu Xperia Companion programı ile beraber PC’nize bağlayıp “Fabrika Ayarlarına Geri Dön” diyerek telefonunuzu eski haline getirebilirisiniz.
iPhone SE’ye sağlamlık testi yaptık hem de hiç acımadık! İzlemek için buraya tıklayın!

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!