Sony’nin GFXBench’te Gizemli Bir Telefonu Göründü


Şubat 2016’da Xperia X, XA ve X Performance modellerini duyuran, Xperia Z model üretimini de rafa kaldırmayı hedefleyen Sony’nin yeni bir Xperia modeli (F8331) üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Xperiablog, GFXBench üzerinden Sony’nin yeni modeline ait özelliklerin yer aldığı bir grafik paylaştı.

Grafiğe baktığımızda cihazın gayet üst seviye özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. Android 6.0.1 Marshmallow işletim sisteminin çalıştırdığı modelde, 5.1 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekranın olacağı görülüyor. Qualcomm’un 2.1GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisinin yer aldığı modelin grafik işlemcisini ise Adreno 530 oluşturacak.

Hafıza kısmında ise bir gariplik söz konusu. RAM 2.7 GB olarak görülse de muhtemelen 3 GB olarak gelecek. Hafızanın 20 GB görülmesinin sebebi ise yine cihazda var olan uygulamaların alandan yemesi olarak düşünülebilir. Dolayısıyla cihazın hafızası için ‘32 GB olacak’ diyebiliriz.

Kamera konusunda her zaman olduğu gibi elini korkak alıştırmayan Sony, yeni modelde yüz algılama ve otofokus özellikli 21 MP çözünürlüğünde arka ve 12 MP çözünürlüğünde ön kamera kullanacak. Her iki kamera da 4K video kaydı yapabilecek.

Modelin yüksek ihtimalle Eylül ayında gerçekleştirilecek IFA konferansında duyurulacağını düşünüyorum.

Fiyat performans canavarları Meizu Pro 6 ve Meizu M3 Note Türkiye’de satışa çıktı! Etiketler : #sony

Etiketler

sony

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!