Sparkling Flat WordPress Teması


‘Sparkling ‘, Bootstrap 3 kullanılarak geliştirilen temiz, modern ve düz bir tasarım temasıdır. Ön uç çerçevesi, bu temayı akıllı telefonlar, tabletler, masaüstü bilgisayarlar ve diğer herhangi bir cihaz için optimize eder. Piksel mükemmel tasarımı, harika widget’lar ve tam ekran kaydırıcı WordPress temaları arasında ön plana çıkıyor. Piyasadaki hiçbir şeye karıştırılamayacak kadar kaliteli bir görünüm ve his var.

Tema, Google’ın web sitenizi sevmesini sağlayacak Şema uyumlu yapı ile SEO dostu. Tema yerçekimi Formlar, İletişim Formu 7, SEO Yoast, W3 Toplam Önbellek ve daha birçok gibi tüm ücretsiz ve premium eklentileri en destekliyor. Bu, sağlık, spor, eğitim, finans, iş, seyahat, web tasarımı, pazarlama veya başka herhangi bir yerdeki kişisel ve kurumsal web siteleri için ideal bir temadır.

1. Tema Kurulumu
 • Görünüm -> Temalar’a gidin.
 • Üst taraftaki Temaları Yükle’yi tıklayın.
 • Yükle sekmesini tıklayın Web arayüzü üzerinden “sparkling.zip” arşiv dosyasını yükle
 • Yeni yüklenen temayı etkinleştir
2. Özel Menü Ayarları

Sparkling tema üstbilgi ve altbilgide WordPress Özel Menü’nü destekler, ancak herhangi bir Widget Alanında da Özel Menü eklemeyi kendinize çekebilirsiniz. Varsayılan işlevselliği hakkında daha fazla şey, WordPress’in arkasında ekip tarafından hazırlanan bu öğreticide bulabilirsiniz. Özel Menü, basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanır; bu nedenle teknik bilgi gerekmez.

2.1. Gelişmiş Menü Ayarı

Bu tema, Glyphicons ve diğer Bootstrap stilini kullanmaya izin veren özel yapılmış bir Bootstrap Nav Walker kullanıyor. Bunun tek dezavantajı, ana menü ve bir alt menü olmak üzere iki menü düzeyini desteklemesi.

Bu betik, Bootstrap bölücüler, açılır başlıkları, glyphicons ekleme ve WordPress Menü arabirimi aracılığıyla menülerinize olan bağlantıları devre dışı bırakma özelliğini içeriyordu.

2.1.1. Bölücüler

# URL’si ve Bağlantı Metni veya Başlık Öznitelikini (büyük / küçük harf duyarsız, böylelikle ‘bölücü’ veya ‘Bölücü’, her ikisi de çalışacaktır) olan bir Bağlantı menü öğesi ekleyin ve sınıf geri kalanı halledecektir.

2.1.2. Glyphicons

Bağlantınıza bir Simge eklemek için Glyphicon sınıf adını Başlık Öznitelik alanına bağlayın ve geri kalan kısmı sınıf yapacaktır. Glyphicons sınıfları burada bulabilirsiniz.

2.1.3. Açılır Üst Kısım

Açılır Üst Kısım (bu bölümleri tanımlamak için kullanılmayan başlık unvanını ekleme) çok benzer, # ve Başlık Özniteliği Açılır Üst Kısım başlıklı yeni bir bağlantı ekledi (hatırlamak kolay olan Bootstrap CSS sınıfıyla eşleşiyor) ). Navigasyon Etiketini başlık metninize ayarlayın ve geri kalan kısmı sınıf tarafından halledecektir.

2.1.4. Bağlantıları Devre Dışı Bırak

Devre dışı bırakılmış bir bağlantı kurmak için Başlık Öznitelikine “disabled” ekleyin ve geri kalanını tema yapacaktır.

2.2 Awesome İconları

Bu tema ayrıca, her bir menü öğesinin öncesi veya sonrasında ekleyebileceğiniz Font Awesome simgelerini de destekler. İşte, menü içinde cogs Font Awesome simgeleri eklemek isterseniz, nasıl görüneceğine bir örnek:

Tüm Yazı tipi Awesome simgeleri kendi web sitesinde bulabilirsiniz.

3. Özel Arka Plan

Sparkling tema WordPress Özel Arka Plan özelliklerini destekler.

 • WordPress kontrol panelinde Görünüm -> Arka Plan’a gidin.
 • Resmi veya katı rengi arka plan olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Arka plan önizlemesini aynı ayar sayfasında görebilirsiniz.
 • Gördüğünüz şeyden memnun olduğunuzda Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın.
 • Tema varsayılan arka planını daima sıfırlayabilirsiniz.
4. Logo Yükle

Logo resmi ve özel logo yüklemesi için bu tema, WordPress gösterge tablosu – GörünümHeader ile erişilebilen WordPress Logo işlevselliğini kullanır. Nasıl çalıştığını:

 • Zaten tanıdık WordPress Media Uploader’ı kullanarak logo yükleyin veya yüklenmiş olan resmi seçin.
 • Kırpın (önerilen kırpılmış görüntü boyutu karede görüntülenir ancak değiştirmekte özgürün olabilir, ancak bazı durumlarda web sitesi düzenini “bozabilir”).
 • Kırpma ve Yayınla butonuna basarsanız, hazırsınız demektir.
5. Ana Sayfa için Seçili Kaydırıcıyı Kur

Sparkling tema, temaya eklenen ve hiçbir eklentiye gerek duymayan Flexslider görüntü kaydırıcısına güveniyor.

 • Kaydırıcı Ayarları Görünümde >> Bulundu >> Özelleştir >> Parlaklık Seçenekleri >> Kaydırıcı Seçenekleri
 • Kaydırıcıyı işaretle onay kutusunu etkinleştirmek için iki seçeneğin görünmeyeceğini göreceksiniz: “Kaydırıcı Kategorisi” ve “Sürgü öğelerinin sayısı”
 • Kaydırıcı için kullanılacak açılır menüden kategori seçin
 • Şimdi kaydırıcıda kullanılacak slayt sayısını seçin (bu kategorideki en yeni yayınlar kullanılacaktır)
 • Bu Yayınlar için Yüklenen ve Eklenen Öne Çıkanlara sahip olduğunuzdan emin olun.
6. Özelleştirme

Görünüm >> Özelleştirme >> Sparkling Options aracılığıyla bu tema için kullanılabilen çeşitli özelleştirmeler vardır. Öğe renklerini, bağlantı rengini, üstbilgi menüsü stilini, altbilgi rengini, sosyal bağlantı rengini ve diğer birçok yönünü değiştirebilirsiniz.

7. Sayfa / Yazılar İçin Yorumları Devre Dışı Bırakma

 • Yorumları WP ön panelinde kapatmak istediğiniz belirli sayfayı açın.
 • Yazı düzenleyici kutusunun altındaki Tartışma kutusuna bakın.
 • Devre dışı bırakılmış olabilir ancak Post / Page düzen ekranının sağ üst köşesindeki Ekran Seçenekleri aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz.
 • Tartışma kutusundaki “Yorumları İzin Ver” seçeneğinin işaretini kaldırın ve Güncelle tuşuna basın.

Yayınlardaki yorumları “globally” olarak devre dışı bırakmak için. AyarlarTartışma’ya gidin ve “Kişilerin yeni makalelerle ilgili yorum göndermesine izin ver” i kaldırın. Bu, yeni Mesajlar için geçerlidir. Zaten yayında olan yayın değiştirilmeyecek ve açık yorum bölümüne sahip olacak.

8. Önerilen Görüntü Boyutları

Öne Çıkan Resim (Blog ve Tek Yayın), 410 piksel ile 750’ye ayarlanır.
Seçkin Kaydırmalı Görüntüler. Kişisel olarak, Köpüklü Demo için 1920 x 550 piksel görüntü kullanıyorum, ancak başka herhangi bir görüntü boyutunu kullanmaktan çekinmiyor. Görüntüler ölçeklendirilmeyecek ve yüklediğiniz şeyleri alacaksınız.

Lütfen aklınızda bulundurun! Kaydırıcıdaki resimler yeniden boyutlandırılmadı ve onları yüklediğiniz boyutta görüntülendi. Yayınlar için özellikli resimler gibi diğer resimler, yüklerken otomatik olarak yeniden boyutlandırılır.

9. Blog Sayfası nasıl kurulur?

Ön sayfada blog ön sayfada görüntülenmelidir. Tema Demosunda olduğu gibi Ana Sayfayı statik olarak seçtiyseniz, blog sayfasını ayrı ayrı kurmanız gerekecektir.

 1. Yeni bir sayfa oluşturun ve “Blog” olarak adlandırın ya da ne hissederseniz seçin.
 2. Ayarlama – Okuma bölümüne gidin ve “Durağan bir sayfa seçin (aşağıdan seçin)”
 3. Şimdi daha önce yaratılan sayfayı “Mesajlar sayfası:” olarak seçin
10. Tercüme

Köpüklü tema çeviri için hazırdır ve çeviri dosyaları dahildir.  Köpüklüüğü tercüme ettikten sonra, lütfen çeviri dosyalarını gönderin ve sonraki tema güncellemesine dahil edelim. Katkınıza minnettarız! Ayrıca web sitemizde ve tema kurulumunda kendiliğinden yer alacaksınız.

11. Galeri Sayfası

Sparkling Demo’da olduğu gibi Galeri sayfası, WordPress’in ardındaki aynı ekip tarafından geliştirilen Jetpack eklentisi kullanılarak oluşturulmuştur.

 1. Jetpack’i indirin ve yükleyin.
 2. WordPress gösterge tablosu – Jetpack üzerinden “Karo Galerileri” adlı fonksiyonu etkinleştirin.
 3. Normalde yaptığınız gibi bir Mesaj / Sayfa oluşturun.
 4. WordPress galerisi oluşturun ve Galeri Düzenleme Ekranının sağ tarafındaki Galeri Ayarları altında Döşeli Mozaik’i ayarlayın.
 5. Şimdi galeri bölümünü oluşturun (aşağıdaki videoyu inceleyin)
12. Altbilgi Telif Hakkı

Bu temanın Altbilgi Telif Hakkı bilgilerini değiştirmeyi kolaylaştırdık. Bunu, Görünüm >> Özelleştirme >> Sparkling Options >> Footer yoluyla değiştirebilirsiniz. Bu form, URL’ler ve diğer biçimlendirme için HTML’yi desteklemektedir. Tema Seçenekleri aracılığıyla Altbilgi arka planını, metni ve bağlantı rengini de değiştirebilirsiniz.

13. Eylem Çağrısı

Bu özellik varsayılan olarak devre dışıdır ve Görünüm >> Özelleştirme >> Sparkling Options >> Action Button aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz.

Bu bölümün en önemli kısımları, Metin, Düğme ve Bağlantısı olup, bu düğme, tıklandığında ziyaretçilerinizi yönlendirir. Altında bu alanı özelleştirmek için birkaç renk seçici bulacaksınız ancak isteğe bağlıdır ve bu alan herhangi bir özelleştirme gerekmeden çarpıcı görünecektir (tema demosunda olduğu gibi).

14. Özel Bileşenler
14.1 Popüler Yayınlar Widget

Başka bir varsayılan widget gibi kullanılabilen, özel olarak hazırlanmış bir WordPress widgettır. Görünüm – Bileşenler aracılığıyla “Sparkling Popular Posts Widget” nı seçerek etkinleştirebilirsiniz. Sadece iki seçenek var ve her ikisi de basittir – Başlık ve Yayın Sayısı.

14.2. Kategoriler

Her bir kategori için kategori ve yayın sayısını görüntülemek için özel bir WordPress widgettır. Çok şey yapmaz, ancak varsayılan WordPress kategori widget’inden daha iyi görünmesini sağlar. GörünümBileşenler aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz.

14.3. Sosyal Widget

Sosyal Widget, Tema Seçenekleri – Sosyal üzerinden yapılandırabileceğiniz aynı sosyal profil bağlantılarını kullanır. Bu widget’ın Başlık haricindeki herhangi bir özelleştirme seçeneği yok. İşe yarıyor!

15. Sosyal Medya Simgeleri
 1. WordPress dashboard’da yeni bir menü oluşturun >> Görünüm >> Menüler
 2. Sosyal profil URL’lerini Menü içinde “Özel Bağlantılar” olarak kullandığınızdan emin olun.
 3. Bu tema, Facebook, Twitter, Dribbble, Flickr, Google+, Skype, Pinterest.com, LinkedIn, Vimeo, Tumblr, Instagram, RSS özet akışlarını destekler (örnek: https://colorlib.com/feed) SoundCloud, Oturaklı, Github, Spotify ve E-posta (mailto: youre@email.com).
 4. Menü öğeleri (Sosyal Profiller) ile işiniz bittiğinde, menü için “Sosyal Menü” olarak “Tema Yeri” ni seçmelisiniz. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.
 5. Varsayılan olarak Sosyal Medya Simgeleri altbilginin içinde görünecek ancak diğer Widget Alanlarına eklemek için “Köpüklü Sosyal Widget” i de kullanabilirsiniz.

16. Widget Alanları

Toplamda 7 widget bloğu olan 3 widget alanı bulunmaktadır. Bir alan statik Ön Sayfa için kullanılır (biri kullanılırsa), ikincisi normal bir kenar çubuğu için, üçüncü ise altbilgi alanı aracı içindir. Tüm bu widget alanlarında sınırsız sayıda widget olabilir.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!