Totem Tabela İle Markanızı Daima Yukarıda Tutun


Totem Tabela , diğer tüm tabela modelleri arasında yaygın bir şekilde kullanılan totemler iyi bir reklam sunumu için işletmelerin vazgeçilmez reklam araçlarından biridir.
Uzaklık mesafesine göre boyutu ayarlanabilen; cadde kenarlarında, otoyollarda, açık alanlarda kullanılan reklam araçlarına totem tabela denir. Bu tabelalar ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki şekilde kullanılmaktadır. Fakat genel olarak en çok tercih edilen model ışıklı tabelalardır. Işıklı tabelalar uzun bir direk üzerinde bulunan büyük ebatlardaki modellerdendir. Yere monte edilerek kullanılan bu tabelanın kurulumundan önce yere beton dökülmesi gerekir. Beton döküm işleminden sonra çelik borular üzerine totem tabelalar oturtularak kurulum tamamlanır. İki cepheden görülebilecek şekilde çift taraflı olan totemler tercihe göre üç ya da dört cepheli olarak üretilebilmektedir.

Totem Tabela İle Görünür Olun

Totem tabela yükseklik olarak yola yakın veya uzak mesafe alanlarından görülebildiği için diğer tabela modellerine nazaran fark edilme ve dikkat çekme özelliği daha fazladır. Totem tabelaların yerden yükseklik mesafesi 3 ila 4 metre arasındadır. Totem tabelaların en önemli avantajlarından biri, yükseklik mesafesi ve yola yakın konumlandırılmasından dolayı en uzak yerden görülebilmesi olarak karşımıza çıkar. Hal böyle olunca reklamcılık sektöründe totem tabelalar sık tercih edilir.
Totem gibi büyük tabelalar kurulurken birçok detaya dikkat edilmelidir. Tabelanın konumunun doğru seçilmesi reklamın en etkili şekilde insanlara ulaşmasını sağlar. Totem kurulumu işlek ve görülebilir bir yere yapılmalıdır. Yerden mesafesi, tabelanın büyüklük, küçüklük durumu ve ölçülerinin farkında olunması, bu özelliklere göre kurulum işlemlerinin tamamlanması gerekir. Reklamın etkili olması için bu süreçlerin tamamlanması gerekir.

totemtabela.jpg resim eklecek buraya ve resime link verilecek no follow hepsi linklerin. http://www.amadetabela.com/totem-tabela

Totem Tabela Üretiminde Önemsenmesi Gerekenler

  • Tabelanın yerleştirileceği yer hakkında doğru karar verilmelidir. Yerleşecek olan alana göre boyutu, ebatları belirlenmeli ve belirlenen ölçülere uygun bir şekilde yapılmalıdır.
  • Tabela sert hava koşullarında kazalara maruz kalabileceği için en kötü hava koşullarında bile dayanıklı, sağlam malzeme kullanılması gerekir.
  • Tabelanın monte edildiği alana beton dökülmelidir. Bu sayede tabelanın duruşu güçlü olur.
  • Totem yapımında kullanılan malzemelerin kaliteli olması dikkat edilecek en önemli konulardan biridir.
  • Tabelayı müşterinin isteğine göre tasarlamak kişiyi iyi hissettirir. Bu yüzden tabela üretim aşamasında müşteriye danışmak gerekir.
  • Totem konulacak alanın araç veya yay trafiğinin analizi yapılarak en uygun işlek yer seçilerek

Totem Tabela’nın Size Faydaları

Bir çok reklam modeli arasında yer alan totemler sizleri daha fazla kitlelere ulaşmanızı sağlayan en büyük açık hava reklam araçlarının başında gelmektedir. Devasa yapıları ile dikkatleri üzerine çekerek vermek istediğiniz kampanya veya marka logonuzu akıllara kazıyarak marka bilinirliği oluşturması bakımından en fazla tercih edilme nedenlerindendir. Totemler günümüzde en çok şehirler arası yollar ve cadde trafiğin insan sirkülasyonu bakımından yoğun olduğu yerler yoğun olarak seçilmektedir. Bu insan sürkilasyonu içinde en çok dikkat çeken reklam mecraları arasında totem tabelalar gelmektedir.

Totem Tabela Modelleri

Totem Tabela Modelleri olarak ışıklı ve ışıksız bir çok totem modeli bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak ışıksız vinil, kompozit üzeri folyo uygulamaları ve yine Avrupa vinil 520gr üzeri folyo kesimden oluşan uygulamalar totem ışıksız uygulamalarıdır. Işıklı totemler ise kompozit üzeri yine Avrupa vinil 520gr dijital baskı veya folyo kesim içten floresan veya projektör aydınlatmalı olanlardır. Diğer ışıklı modellerden bazıları ise kompozit üzeri kutu harf, kompozit oyma içten led aydınlatmalı veya dışarıdan yine led projektör aydınlatmalı modellerdir. Diğer tüm totem tabela modellerini http://www.amadetabela.com üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!