TP-LINK Archer MR200


Çok yakın bir zaman sonra 4.5G teknolojisinden faydalanmaya başlıyoruz. 4.5G daha az enerji tüketimi ile daha yüksek bant genişliği sunan ve aynı zamanda kurumlar ile son kullanıcılar tarafında maliyetleri daha uygun olan bir veri iletimi servisi. Elbette artan bant genişliği ve beraberinde gelen yeni hizmetlerden faydalanmak için bu teknolojiye destek veren cihazları kullanmanız gerekiyor.

Piyasada yeni yer alan akıllı telefonların neredeyse tümü bahsi geçen teknolojiye destek veriyor. Hatta bir sene kadar önceki modellerde bile bu desteğin sunulduğunu görebilmek mümkün. 4.5G aynı zamanda birden fazla kişi için de hızlı bir internet bağlantısı anlamına geliyor ancak burada ortaya çıkan TP-LINK Archer MR200 gibi bir donanım ihtiyacı var. Görevlerinden birisi WAN girişinden kablolu ağınızı 802.11ac ve 802.11n standardında kablosuza çevirmek olan TP-LINK Archer MR200 ayrıca 4G standardındaki bağlantıların paylaşılmasını da sağlıyor.

Mobil ağlara uyumlu bir yönlendirici olan TP-LINK Archer MR200’in en önemli özelliği bu işi bir USB girişi üzerinden değil doğrudan SIM kart ile yapabilmesi. Yani TP-LINK Archer MR200’e sahip olduktan sonra ayrıca bir USB bağlantılı 4G / 4.5G modem almanıza gerek kalmıyor. Micro veya Nano standardındaki SIM kartınızı kutudan gelen adaptör sayesinde doğrudan TP-LINK Archer MR200’a takabilir ve 150 Mbps’e kadar internet bağlantısı kullanabilirsiniz. 2.4 GHz ve 2.5 GHz çift bant desteğine sahip olan ürün ayrıca 3G ve geriye dönük 2G teknolojilerine de destek veriyor.

5.0 GHz olan ağ 433 Mbit hız desteği sunuyor ve 802.11ac standardında yayın yapıyor. Kurulumu ve kullanımı son derece kolay olan TP-LINK Archer MR200’in kullanılması için SIM kartınızı ürüne takıp güç tuşuna basmanız yeterli oluyor. TP-LINK Archer MR200 sahip olduğu güçlü antenler ile özellikle altyapı sorunu yaşayan bölgeler için biçilmiş kaftan niteliğinde.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!