Uygun Fiyatlı LG K Serisinin Yeni Üyesi Yolda


Akıllı telefon üreticileri arasındaki rekabetin amiral gemisi modellerde olduğu düşünülse de aslında üreticiler en yüksek satış rakamlarını orta segment cihazlarda yakaldadığı için aralarındaki esas rekabet orta segmentteki cihazlarda yaşanıyor. Üstelik Samsung, LG ve HTC gibi dev şirketler bazen sadece fiyat-performans ürünlerini piyasaya sunan üreticilerin oldukça gerisinde kalabiliyor. Akıllı telefon pazarındaki en önemli üreticilerden biri olan LG, orta segmentte LG K serisiyle bu rekabete dahil oluyor.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG’nin K serisine ait LG K557 model koduna sahip yeni akıllı telefonu Geekbench veritabanında ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu bilgiyle birlikte şirketin toplam üç yeni LG K serisi akıllı telefon üzerinde çalıştığı biliniyor.

LG K serisinin yeni üyesi gücünü Qualcomm Snapdragon 616 olduğu tahmin edilen ancak henüz tam olarak modeli belli olmayan 8 çekirdekli orta seviye bir işlemciden alıyor. Cihazda 2GB RAM‘e yer veriliyor. Geekbench verilerine göre cihaz Geekbench tek çekirdekte 537 puan alırken çoklu çekirdekte 2832 puan alıyor. Skorları diğer cihazlarla kıyasladığımızda çoğu orta segment telefonla aynı seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca LG’nin ilk olarak Ocak ayında satışa sunduğu K serisi telefonları genellikle operatörlerle satışa sunulurken yeni modelin de operatörler aracılığıyla satışa sunulacağı tahmin ediliyor. LG K8 ve K10 cihazları hatırlayacak olursanız ülkemizde Türk Telekom işbirliğiyle tüketicilerin beğenisine sunulmuştu.
FIFA 17, PES’e Son Darbeyi Vuracak mı? FIFA 17 ve PES 2017 karşılaştırma videomuzu izlemek için buraya tıklayın! Etiketler : #Lg #K Serisi

Etiketler

K Serisi lg

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!