Windows 10 Mobile’a Sürpriz Destek


Qualcomm’un dört adet özelleştirilmiş Kyro çekirdekten oluşan 14nm FinFET üretim sürecine sahip yeni nesil işlemcisi Snapdragon 820, piyasanın tozunu attıradursun, Snapdragon 830 iddiaları güçlanmeye başladı. 

Bir süredir haberlere konu olan Snapdragon 830 bu defa Microsoft’un Windows 10 Mobile destek sayfasında karşımıza çıktı. Minimum donanım gereksinimleri bölümünde, işletim sistemine destek sunan işlemciler arasında henüz tanıtılmayan bir Qualcomm yongaseti karşımıza çıktı. 

Snapdragon 830’dan İlk Bilgiler!

Akıllı telefonlara gücünü veren işlemci üreticilerinden Qualcomm’un, Snapragon 830 modelinden ilk…

MSM8998 model numarasına sahip işleminin Snapdragon 830 olduğunu söyleyebiliriz. Kısa süre önce üretim mimarisine ilişkin önemli verilerin açıklandığı haberlerde Snapdragon 830’dan MSM8998 olarak bahsedildi.

Mobil dünyasının kan kaybeden ekosistemleri arasında yer alan Windows Phone, Snapdragon 820 işlemcisiyle şubat ayında tanıtılan HP Elite x3 modelinde tanıştı. Microsoft üretimi herhangi bir cihazda ise henüz Snapdragon 820 işlemcisini göremedik. 

Yeni Nexus Telefonu Kim Üretecek?

Google’ın yaz döneminde duyurması beklenen yeni Nexus telefonlar hakkına ilk bilgiler gelmeye…

Snapdragon 830 resmi duyurusu bu yılın ikinci yarısında gerçekleşecek, ancak cihazlarda kullanımı 2017’in ilk çeyreğinde gerçekleşecek.

Snapdragon 830 cephesinden gelen ilk bilgilere kısaca değinecek olursak; yeni nesil işlemcinin 10nm FinFET fabrikasyon sürecinde üretileceği iddia ediliyor. Yine özelleştirilmiş dört adet Kyro çekirdeğin kullanılacağı işlemci 8GB RAM’e kadar destek sunacak.

:: Sizce Snapdragon 830 başarılı olacak mı?

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!