WordPress isoPer Kişisel Blog Teması


Merhaba arkadaşlar konu başlığındanda anlaşıldığı üzere isoPer kişisel blog temasından bahsedeceğiz. isoPer temasının  html tema’dan wordpress haline İsmail Bayram tarafından kodlanmıştır. Kişisel blog sitesi açıp kendi fikir düşünce veya bir konu hakkında yorumlarını paylaşmak için blog açmak isteyen kullanıcılarımız için ideal bir tema olacaktır.

isoPer teması kodlamasında w3 standartlarına göre sadece 1 hata şle kodlanmış bir temadır. Tabi o kadar kusur kadı kızındada olur diyerek geçiyoruz. Bu hatanın ne olduğunu bilmiyoruz fakat tema özellikleri ve görünmü ile bu hatayı gözden gelebileceğinize inanıyoruz.

Tema Özellikleri

  1. HTML kodlamasında w3 standartlarına göre sadece 1 hata var.
  2. Css kodlamasında w3 standartlarına göre CSS3 hatası yok.
  3. Responsive tema özelliğini taşır. (Birkaç hata var. Zamanla düzelteceğim.)
  4. SEO uyumludur.
  5. Footer’da bulunan linkleri WP 3.5 önceki sürümlerinde bulunan kalıcı bağlantıları tekrar aktif edilmiştir ve oradan yönetilebilirdir.
  6. Eğer kod görüntüleme eklentisi kullanmıyorsanız. Tema code ve pre etiketleri içinde yazılmış metinleri kod editörlerine benzer bir şekilde göstermektedir.
  7. Temanın gerekli ayarlarını yönetebileceğiniz bir tema paneli mevcuttur. Görselleri aşağıdadır.
  8. Yazı sayfasında bulunan resimleri galeri slider şeklinde gösterebilirsiniz. Ayrıca bu slider da responsiver özelliğine sahiptir

Gerekli Eklentiler

  1. WP-Postviews eklentisi.

NOT : Galeriyi yazı editöründen metin sekmesinden düzenlerken gallery kısakodunun bulunduğu yere link=”file” ekleyin. Yani şöyle olacak;(gallery ile [ arasındaki boşluğu silin.)

[ gallery ids="1049,1050,1048" link="file"]

Tema yapımcısının tek bir isteği var temayı güle güle kullanın ama, bir adet onu kaldırmayın.

isoper_anasayfa

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!