WordPress Responsive Flat Teması


Flat şimdiye kadar sunulan en iyi ücretsiz duyarlı WordPress teması. Çekirdekte özelleştirme özgürlüğü olan temiz ama zarif bir tasarıma sahiptir. Tema tamamen Responsive olarak Twitter Bootstrap 3 çerçevesini kullanarak geliştirildi. Tasarım her türlü web sitesi için kullanılabilir. İşletme web siteniz, kurumsal sayfalarınız veya kişisel siteleriniz için tasarımı seçebilirsiniz. Flat, tamamen ücretsizdir, bu yüzden bugün bu müthiş temayı indirin!

Tema Kurulumu
 • “Flat Theme” dosyasını indirin ve yerel bilgisayarınıza kaydedin.
 • Temayı WordPress Kontrol Panelinizden yükleyin. Veya, “flat-theme” klasörünü çıkartın ve ftp programı ile wp-content/themes klasörüne atın.
 • Şimdi WordPress Panelinden “Temalar” bölümüne gidin ve “Flat Theme” yı etkinleştirin.
Flat Tema Özellikleri
 • % 100 Arama Motoru Optimize Edildi
 • Birinci Kalite Tema
 • Tamamen Duyarlı Düzeni-Masaüstü, Tablet, Telefon vb.
 • Bootstrap 3.0 ile oluşturulmuştur
 • Bloglama, Portföy ve İş İçin Uygun
 • Özel Mesaj Tipi Carousel Kaydırıcısı, Portföy, Fiyatlandırma Tablosu, SSS, Hizmetler, Sekmeler, Akordeonlar, Görüşler eklendi.
 • Dil Çeviri Destekleri
 • Kısa kodlar – Font müthiş Simgeler, Düğmeler, Akordeon, Sütunlar, Düğme, Uyarı, Bloknumber, Blok, Dropcap, Referans, Sekmeler ve çok daha fazlası.
 • JQuery ile geçerli XHTML ve CSS.
 • Izotop portföy filtresi
 • Zengin tipografi
 • Site düzenini ve farklı ayarları değiştirmek için Tema Seçenekleri
Demo Şablon Verilerini İçe Aktarma
 • Flat tema demosunda görmüş olduğunuz örnek resim ve içerikleri kullanmak isterseniz aşağıdaki talimatları takip edin:
 • Sample-data.xml dosyası içeriği içe aktarmak için kullanılacak Download paketinde yer almaktadır.
 • WP Yönetici -> Araçlar -> İçe Aktar seçeneğine gidin.
 • WordPress İmporter seçin ve yükleyin.
 • sample-data.xml dosyasını seçin ve yükleyin. Birkaç dakika içinde tüm içeriği görüntülerle yükleyip yükleyecektir.

 • Şimdi WP Admin -> Görünüm -> Menüler sayfasına gidin ve yeni oluşturulan menüyü seçin ve “Ana Gezinti” konumuna atayın.
 • sample-data.xml dosyasını Araçlar >> İçe Aktar >> içe aktarınVerileri İndirin ve İçe Aktar” ı kontrol edin.
 • Tema varsayılan widget ayarlarını içe aktarmak için Araçlar >> Widget Ayarları İçe Aktarma’ndan widgets.json dosyasını içe aktarın. Widget ayarlarını içe aktarmak için “Widget Data – Setting Import/Export Plugin” adlı bir eklenti gereklidir.

 • Varsayılan Tema Seçeneği ayarları, theme-options.txt dosyasına kaydedilir. theme-options.txt verilerini kopyalayıp yapıştırın ve Görünüm >> Tema Seçenekleri >> Yedekleme Seçenekleri‘ne gidin ve İçe Aktarma Seçenekleri‘ni tıklayın.

Anasayfa Ayarları

Ayarlar -> Okuma‘ya gidin ve açılır menüden “Frontpage” şablonunu Ön sayfa olarak ayarlayın.

Slider Ayarları

Bu tema için birkaç Yazı Türü oluşturduk.

Bir Slider ayarlamak için WP Yönetici Kontrol Paneline gidin. “c ” adında bir Menü, posta türü olduğu için Yeni Ekle’yi tıklayın. Yazı Tipi “Slider ” destekler – Başlık, Editör, Küçük Resim.

Slider’ın Arka Plan Resmi, Düğme Metni, Düğme URL’si, Kutulu Şekil Oluşturma, Artı-pozitif veya sağa sahip birkaç ayarı vardır. Videolar (Youtube, Vimeo) da ayarlayabilirsiniz.

Slider ile bazı özel çalışmalar yaptık. Kaydırma çubuğunun çıktısına bakın:

Blog Sayfası Ayarı

Ana sayfada gösterilmek yerine ayrı bir gezinme menüsünde göstermek isterseniz. Ardından, Blog adında yeni bir sayfa oluşturun (istediğiniz isterseniz). Ardından Görünüm-> Menüler’e gidin. Blog Gezinmeğinizi göstermek istediğiniz sayfayı seçin.

Hakkımızda / Ekip Sayfa Ayarları

Varsayılan şablona sahip yeni bir sayfa oluşturun ve Hakkımızda / Takım sayfası olarak adlandırın. Ekibimiz Demo gibi ekstra özellikler almak istiyorsanız. Ardından, bu kodları Metin modunda Editör’e yerleştirin. Twitter Bootstrap hakkında bazı temel bilgileri bilmelisiniz.

Takım bölümü “Team” Yazı türü ile oluşturulacaktır. Team içeriği türü’nü görebilirsiniz.

Yukarıdan baktığımızda, dört ekip üyesinin olduğunu görüyoruz. Bu “Team ” yazı tipi, kısa kodlarla ihraç edildik. Şimdi, Takım sayfanıza gidin ve Editör’de bir Kısa Kod düğmesi görürsünüz. Bunu tıklayın ve Yazı Türlerinden Takım seçin.

Fiyatlandırma Sayfası Ayarı

“Fiyatlandırma” adlı yeni bir sayfa oluşturun, varsayılan şablona bırakın.

Pricing Tables Post Type: Bir Öğe oluşturun ve fiyatlandırma tablonuzun sütununu adlandırın. Fiyatlandırma ayarları aşağıdaki gibidir –

Fiyatlandırma Tablosunun Kurulması Ekip Sayfası’na benzemektedir. Fiyatlandırma Sayfasındaki düzenleyiciden shortcode düğmesini seçin.

Menu Ayarı

Flat Tema, iki seviye veya üç seviye açılır menü menüsü desteği ile özel WordPress menüsünü destekler.

Menüleri kurmak için Apperance -> Menu sayfası’na gidin. Menünüz için bir ad girin ve sol kenar çubuğunda verilen seçenekleri kullanarak menüye bağlantılar ekleyin.

Sürükleme ve bırakma işlevini kullanarak menülerinizi yönetebilirsiniz. Menünüzü oluşturduktan sonra, oluşturduğunuz menüyü tema konumları açılır kutusunda seçin ve “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Yönet bölümünden menü konumunu seçin.

Genel Ayarlar

Genel bölümde, Favicon upload, kendi Logo Yükleme (Logo Gizle / göster seçeneği), Apple Icon ve Tema düzeni-Tam genişlik veya Kutulu düzen gibi seçenekleri var.

Header and Footer Ayarları

Arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Footer bölümünde, kendi telif haklarınızı gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Varsayılan olarak Google analytics bölümü var.

Blog Ayarları

Breadcrumbs Başlık ve altyazılarını Blog bölümünden gösterebilirsiniz. Yazar BIO, tek yazı ile gösterilebilir / gizlenebilir. Sayfadan, yorumlar gösterilebilir veya gizlenebilir. Ayrıca alıntı uzunluğu ayarlanabilir.

Styling

Bağlantı rengi ve Bağlantı gezinme rengi Şekillendirme Seçenekleri’nden değiştirilebilir. Ayrıca Arka Planı rengini, Gövde yazı tipi rengini, yazı tipi stilini ve Başlık Yazığı’nı değiştirebilirsiniz.

İletişim Ayarları

İletişim bölümü istediğiniz kadar dinamik. Konumunuzu (Şehir / Eyalet ve Ülke) eklemelisiniz. Ayrıca Google harita konumunuzun yüksekliğini özelleştirebilirsiniz. Sonunda e-posta adresinizi ekleyin. Arka uçta yapılan tüm e-posta işlevleri. Bir sayfa oluşturun ve “Bize Ulaşın” adlı ismini seçin ve “İletişim Formu” şablonunu seçin.

İletişim Ayarları

Gelişmiş bölüm gibi bazı gelişmiş özellikler gerçekleştirebilir – Sayfaları Arama, Gezinme Çizgileri, Sayfalara yorum yapma izni ve Yönetici Girişi Girintisinden hariç tutma.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!