WordPress Taxonomy Oluşturma ve Görüntüleme


Taxonomy arkadaşlar etiket sistemine benzer sisteme sahip bir listeleme sistemidir. Daha çok film sitelerimizde gördüğümüz bu yöntem ile oyuncular, film türü gibi bir çok seçeneği film temalarına entegre ederek daha kullanışlı bir hale getiriliyor. Bu konumuzda Taxonomy sistemini sitemize entegre etmeyi ve entegre etmiş olduğumuz bu Taxonomy sisteminde ki verileri görüntüleyebilmek için gerekli kodlara bakacağız.

Temamıza Taxonomy Ekleme

Aşağıdaki kodları temamızın functions.php dosyasına ekleyerek artık temamız’da Taxonomy kullanabiliriz. Kodumuzda dil ve tur adında iki adet Taxonomy  eklemiş olduk bunlar değiştirilebilir veya çoğaltılabilir.

 

Temamıza Taxonomy Ekleme

Yukardaki kodumuzda Taxonomy temamıza entegre ettikten sonra yazılarımız içerisinde artık Taxonomy değerlerimizi girebiliriz. Bu girmiş olduğumuz değerleri sitemizde görüntülemek istersek aşağıdaki kodları temamızda uygun gördüğümüz bir alana eklememiz yeterli olacak.

 

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


deniz

Çarşamba Ağustos 5th, 2020

Merhaba,
default yazı bölümünde görünüyor ama, ilgili yazı sayfasında eklediğim “etiket” çıkmıyor. taxonomy.php dosyası oluşturup orayı düzenleyerek ayrı olarak çalıştırmalıyım öyleyse, yani diğer alanlarla bağımsız çalışıyor diyebilir miyiz?

Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!