WordPress Ücretsiz Köy Dernek Teması ( MB Tasarım )


Merhaba webinyo.com kullanıcıları MB Tasarım firması tarafından geliştirilen ve internette kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan bu tasarım ile kendinize süper bir köy veya dernek sitesi açabilirsiniz. Veya firmanın websitesinizi ziyaret ederek pro sürümlere bakabilirsiniz. Yeşil renklere hakim olan bu tasarımda bir köy dernek sitelerinde ne gerekli ise düşünülmüş temaya yerleştirilmiş slider, haberler, duyurular gibi bir çok alan mevcut.

Tema ile ilgili gerekli kurulum bilgileri konu içerisinde mevcuttur.

Kurulum
 1. Tema ve eklenti dosyalarını ftp ye yükleyin
 2. Temayı ve tüm eklentileri aktif edin.
 3. Temayı aktif ettiğinizde lisans uyarısı alıcaksınız. Lisansınızı oluşturmak için buraya tıklayın. Açılan yere temayı kurucağınız sitenizin adını siteismi.com şeklinde www http / vs olmadan aynen örnek olarak wordpresstemalari.gen.tr şeklinde yazıp Şifreleyi seçerek işlemi yap diyerek lisans kodunuzu oluşturuyorsunuz. alıcağınız lisans kodu cca63574784cd57c40fdb9b64f51962d bu tarz bir kod olucak bu kodu şu şekilde düzenliyoruz. CCA6-3574-784C-D57C-40FD-B9B6-4F51-962D Yani tüm karakterleri büyük harfle yazarak 4er haneden sonra araya çizgi koyuyoruz. kısacası aynen bu hale sokuyoruz. CCA6-3574-784C-D57C-40FD-B9B6-4F51-962D aldığımız bu kodu tema içindeki lisans.php içinde bulunan lisans kodu ile değiştiriyoruz. işlem tamamdır.
 4. Tema ayarları olarak yapmanız gereken ayarlardan ilki 3 adet menü oluşturmak
 5. Görünüm > menüler sayfasından 3 adet menü oluşturun. 1- ana menü – 2 üst menü 3 hızlı menü
 6. Açtığınız bu menüleri temaya bağlamak için yine görünüm > menüler > konumları düzenle bölümünden açtığınız menüleri eşleştirip kaydedin.
 7. Bir sonraki ayarımız ise tema anasayfamızdaki hangi bölüm hangi kategoriden çekicek kaç adet çekicek bunu belirleyeceğimiz alan. Bu ayarı yapmazsanız Temada her bölüm tüm yazıları çeker.
 8. Bunun için tema ayarları bölümüne gelip anasayfa ayarları ve yan alan ayarlarından basitçe yapabilirsiniz
 9. Tabi bunu yapmadan önce kategorilerinizi açmanız gerekmektedir. ve kategorinizde yazınız yoksa eğer tema ayar panelinde kategorileriniz görünmeyebilir
 10. Temadaki yazı resimleri öne çıkarılmış görsel olarak eklenmektedir.
 11. Manşet (slayt) resimleri yazılar > yeni ekle ile özel alanlar kısmından manset özel alan adı ile resim linkini ekleyerek ekleniyor.resim linkinde tr karakter olmaması ve mevcut sitenizden başka bir site ile link verilmemesi gerekiyor (slayt için geçerli)
 12. logo yükleme tema ayarlarından gerçekleşiyor
Ekran Görüntüsü

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


ilhan çiçek

Pazar Ağustos 23rd, 2020

Köy temasında bu sorunu yaşıyorum php versiyorum 7.0.33 . Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Fatal error: The file /var/www/vhosts/murdukler.com/httpdocs/wp-content/themes/koydernek/functions.php was encoded by the ionCube Encoder for PHP 4.0 and cannot run under PHP 7.0. Please ask the provider of the script to provide a version encoded with the ionCube Encoder for PHP 5.6. in Unknown on line 0

Savaş Dersim Çelik

Pazartesi Ağustos 24th, 2020

Sunucu veya hosting firmanıza iletişime geçip IONCUBE sürümünü yükseltmesini ve php sürümünü 5.6 yükseltmesini isteyin.

Ayhan Şahin

Cumartesi Ocak 22nd, 2022

Merhaba, öncelikle elinize sağlık, güzel bir çalışma.
Temayı yüklerken;
Paket yüklenemedi. Tema style.css stil dosyası içermiyor.
Tema kurulumu başarısız oldu.

hatasını alıyorum. Düzeltilebilir mi ?

Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!