WordPress Yazılarınızı Başka Sitelerde Gösterme


Merhaba arkaşdaşlar wordpress tabanlı sitelerinizde yayınlamış olduğunuz yazılarınızı kendinize ait bir başka sitede veya sitene ekle mantığı ile kullanıcılarınızın kendi sitelerinde yayınlayabilmeleri için gerekli kodumuza bakacağız.

İnternet’te araştırdığınız zaman 2 adet yöntem mevcut bunların bir tanesi direk olarak veritabanından veri çekerek yapılan yöntem. Şuan yayınlayacağımız kod ile ilgili İnternet’te herhangi bir türkçe kaynağa rastlamadım o yüzden sizler ile paylaşayım dedim.

İnternet’de bulabileceğiniz yöntemlerde istediğiniz bir kategoriye ait yazıları veya yazılara ait resimleri çekebileceğiniz bir yöntem değildir sadece son eklenen yazılarınızı çekebilirsiniz. Bu yöntem ile istediğiniz bir kategorideki yazıları veya yazıların özetlerini, resimlerini vs bir çok özelliğine ulaşabilirsiniz.

Gerekli Kodumuz

  • İlk olarak arkadaşlar sonyazilar.php adında bir dosya oluşturuyoruz.
  • Daha sonra yukardaki kodu sonyazilar.php dosyasına ekliyoruz.
  • sonyazilar.php dosyamızı wordpress tabanlı sitemizin kurulu olduğu dizine ( wp-config.php ) ile aynı yere atıyoruz.
  • Son olarak aşağıdaki iframe kod ile istediğimiz siteye ekleyebiliriz.

      

  • Yukardaki iframe kodu içerisinde kendi sonyazilar.php adresinizi yazıyoruz. genişliği ve yüksekliği kendinize göre ayarlayın ve bitti.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


adem keleş

Pazar Temmuz 21st, 2019

Merhaba üstad eline sağlık gayet başarılı çalışıyor yalnız ben yazıların yatay görünmesini üstüyorum bunu nasıl yapabiliriz.

adem keleş

Pazar Temmuz 21st, 2019

Birde üstad ben bunu subdomain de çalıştıracağım son yazılardaki linke tıklandığında subdomainin içinde açıyor. Yeni sekmede açılmasını sağlayamazmıyız.

Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!