WordPress YazıMakinesi Portal – Blog Teması


Merhaba arkadaşlar wordpress temalarından yazımakinası temasından bahsedelim, Tema orcinka.net tarafında kodlamış olup ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur.

Tema Seo analiz aracından 81-90 arası puanlar almaktadır ve tema seo olarak başarılı bir kodlamaya sahiptir.  Temada mümkün olduğu kadar az sorgu ile çok iş çıkarmaya çalıştım bu yüzden kod yönünden de kullanıcı yönünden de mümkün olduğu kadar sade bir temadır.

Hem mobilde hem de masaüstü tarayıcı ekranlarında sorunsuz bir görünüme sahiptir.

TEMA ÖZELLİKLERİ

 1. Seo Kriterlerine ve CSS HTML5 Standartlarına uygun olarak hazırlandı.
 2. Timthumb Küçük Resimleri Otomatik boyutlandırma teknolojisi kullanıldı.
 3. Küçük resimler için “Öne Çıkarılmış Görsel” özelliğinden yararlanıldı.
 4. Dinamik KalemBar
 5. Son Sürüm WordPress sistemiyle uyumludur.
 6. Gelişmiş Tema Paneli ile tüm değişiklikler bir tık uzağınızda.
 7. Reklam alanları, logo,favicon, kategori seçimleri, görünsün/görünmesin işlemleri, Sosyal Medya linkleri, Sayaç & Analytics kodları vb. işlemler için tema paneli elinizin altına serildi.
 8. Fazla söze gerek yok demodan inceleyin karışık kuruşuk şeyler sevmiyorsanız zaten beğenirsiniz

 

 • comment-template.php dosyasını wp-includes klasörü içindekiyle değiştiriniz. Aksi takdirde yorum alanı düzgün görünmeyecektir. WordPress sistem güncellemesi sonrasında bu comment-template.php dosyası da değişeceğinden; güncelleme sonrasında bu dosyayı tekrar yükleyiniz.
 • İndireceğiniz ymtemados içindeki yazimakinesi klasörü tema klasörüdür. yazimakinesi klasörünü sitenizin tema klasörüne atıp wp-admin den etkinleştiriniz.Bu temayı başka sitelerden indirmeyiniz içerisine virüs, yabancı kodlar vs yerleştirip dağıtabilirler sorumluluk size aittir. Bu temanın en güncel halini tek resmi indirme adresi orcinka.net kaynaklı linklerden indirmeniz tavsiye edilir.
 • Temayı Yükleyip etkinleştirdikten sonra, wp-content/themes/yazimakinesi/resim/ içindeki cache klasörünün chmod değeri 777 olmalıdır. Aksi takdirde küçük görseller görünmeyebilir.

 

yazımakinesi  Bir başka WordPress sitesi

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!