WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası


Merhaba arkadaşlar wordpress tabanlı sitelerimizde içerik yayınlarken belki en az bir kere kullanmışsınızdır zamanlanmış yazı yayınlamayı. Zamanlanmış yazı kullanan kullanıcılarımız bazen zaman kaçırıldı hatası ile karşılaşır ve içerikleri zamanında yayınlanmaz ve içerik yayınlandı sanarak unutur gider.

İşte wordpress de yayın zamanı kaçırılan içerik de karşılaştığımı zaman kaçırıldı hatasının çözümüne bakacağız ve bunu iki farklı yöntem kullanarak çözmeye çalışacağız.

UYARI ! : Lütfen aşağıdaki düzenlemeleri yapamdan önce yedek alın.
1. Yöntem
  • Herhangi FTP programı ile hostumuz’a veya sunucumuza bağlanıyoruz
  • WordPress ana dizin içerisinde bulunan wp-includes klasörü içerisinde bulunan cron.php dosyasını masaüstüne indiriyoruz.
  • İndirmiş olduğumuz cron.php dosyasını herhangi bir kod düzenleme programı yardımı ile açıyoruz ve aşağıdaki kodu buluyoruz.

  • Yukardaki kod satırını bulduktan sonra 0.01 yazan kısımı 20,30,40 vs kendinize göre bir değer verdikten sonra kaydediyor ve wp-includes klasörü içerisine tekrar geri atıyoruz.
2. Yöntem
  • Herhangi FTP programı ile hostumuz’a veya sunucumuza bağlanıyoruz
  • WordPress ana dizin içerisinde bulunan wp-config.php dosyasını masaüstüne indiriyoruz.
  • İndirmiş olduğumuz wp-config.php dosyası içerisine aşağdaıki kodu ekliyoruz.

  • Kodumuzu ekledikten sonra wp-config dosyasını geri yüklüyoruz.

 

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Osman Yıldırım

Salı Temmuz 17th, 2018

Selamlar; 1. çözüm sitelerimizde fayda sağlamadı. 2. çözüm öneriniz ise, sorunu çözmekle birlikte, başka sorunlar getiriyor. Site URL’lerinin önüne uzun bir ek getiriyor. Bu da hoş olmuyor, SEO dostu URL yapısını bozuyor. İnternet üzerinde ileri okuma yaptığımız tüm makalelerde birebir aynı çözüm sunulmakta ve 10 yıldır bu sorun devam ediyor WP’de. Gerçekten saçma bir durum. Elbette önerileriniz doğru ve genele hitap ediyor ve hatta çözüm de sağladığına eminim, lakin Visual Composer’li enteresan temalara sahip sitelerde, sorun net bir çözüme kavuşmuyor. Yine de bu yazı için teşekkürler, emeğinize sağlık.

Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!