Yeni Monopoly Empire, Mangala ve Scrabble Nedir?


Kutu oyunları konusuna meraklı olanlar bilirler; Monopoly oyunu en çok satan kutu oyunu olarak rekorlar kitabında yer almıştır. 1935’de geliştirilen oyundan beklenilen başarı bu olmasa da, emlak ile ilgilenen veya buna dair hayalleri olan herkes tarafından tecrübe edilmiş veya edilmesi gereken oyunlar listesinde yer alarak büyük bir başarı elde etmiştir. Günümüzde de bu başarısını sürdüren klasik Monopoly, yeni nesil jenerasyon için daha çekici bir oyun ortaya koyma gayreti içerisinde çalışmalarını tamamlayarak, Monopoly Empire oyununu piyasaya sürmüştür.

Farkı ne peki?

Artık emlak ile uğraşmak diye bir şey söz konusu değil. Ancak buna rağmen oyunu eğlenceli ve stratejik kılan alım-satım modeli devam ediyor. Ticaret yapılan şeyler ise; yeni neslin çok yakından ilgilendiği dev markalar. Üstelik klasik oyundaki gibi tek bir sektör üzerinde dönen bir oyun söz konusu değil. Gıda, eğlence, bilişim ve otomobil gibi farklı sektörler üzerinden oyun oynanabiliyor. Yeni versiyonla birlikte çok daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Üstelik yeni versiyon eskisi gibi çok fazla uzun sürmüyor. Bir önemli farkının da bu olduğunu ifade edebiliriz.

Mangala oyunu nedir?

Çok eski bir Türk oyundur ve zeka geliştirici özelliğinden dolayı herkese tavsiye edilebilir. Selçuklu, Osmanlı ve hatta daha eskilere dayanan bir oyun olduğunu ifade edebiliriz. 12 kuyu ve iki adet mangalanın yer aldığı oyunda amaç, kuyularda yer alan taşları mangala alanına taşımak. Herkese ait 6 kuyu ve bir mangala alanı bulunuyor. Mangala ile vaktin nasıl geçtiğini anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Beyin egzersizlerine merakı olanlar için Mangala farklı bir tecrübedir.

Kelime oyunu Scrabble

Klasikleşen kelime oyunlarından çok daha fazlasını ifade eden Scrabble ile kelimelerden ne kadar  anladığınızı ve dikkat konusunda ne kadar başarılı olduğunuzu ölçebilirsiniz. 15’şerli kareler içerisindeki harflerden anlamlı kelimeler çıkarmaya dayanan yarışmada, dikkatli davranan kazanıyor.

Monopoly oyununun yeni versiyonu Empire serisine ulaşmak için https://www.neotroygames.com/  siteyi kullanabilirsiniz. Ayrıca söz konusu site üzerinden Mangala ve kelime oyunu Scrabble siparişi de verebilirsiniz.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!