Yeni Teknolojinin En Güvenli Seçenekleri: Tam Güvenlikli, Modüler, Endüstriyel İskele Sistemleri


Kurulumu kolay, pratik ve hızlı olan güvenli iskele sistemleri zaman kazandırma avantajları açısından yapı ve inşaat sektöründe tercih edilen sistemlerdir. İsteğe ve ihtiyaçlara göre farklı kalınlık ve ebatlarda üretilip kullanılabilen güvenlikli iskeleler, uzun ömürlü olmalarıyla da toplam maliyetler açısından ekonomik tercihlerdir.

En yeni teknolojilerle iş güvenliği kıstasları açısından üst düzeyde geliştirilmiş olan tam güvenlikli iskele sistemleri, olası iş kazalarını önleyici tedbirlerle donatılmaktadır.

Birbirinden farklı çok çeşitli iskele sistemleri mevcuttur. Örneğin tekerlekli platformlar üzerine kurulan ve çelik yapılar ile oluşturulan iskelelerin 2, 3 ve 4 ayrı parçadan meydana gelen çeşitleri vardır. Bu parçalar sac bağlantı aparatlarıyla sağlam şekilde tutturulur.

Çapraz bağlantıların da kolaylıkla takılmasıyla iskelelerin güvenlik ve sağlamlıklarını artırılmış olur. Kilitlenebilen tekerlekleri sayesinde mobil özellik kazanan iskeleler böylece istenen yere taşınabiliyorlar.

Tam güvenlikli endüstriyel iskeleler güvenlikleri test edilmiş, kurulum kolaylıkları, dayanıklılıkları ve kullanışlılıklarıyla inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan ve her tür ihtiyaçlara cevap verebilen bir konuma gelmişlerdir. Merdivenleri iskele içinde rahat ve güvenlikli olarak üst katlara çıkıp inebilmeyi sağlar. Böylece sorunsuz bir iş akışı içerisinde çalışılabilir.

İş güvenliğinin her zaman ön planda olması gereken yapı sektöründe işte bu sebeple güvenlikli iskele modelleri ön plana çıkmaktadır. Bugün her türlü tadilat, sıva, boya, mantolama, cephe giydirme, yalıtım, kaplama, silo yapımı, duvar yapımı gibi yapı ve inşaatçılık işlemleriyle, tribün, sahne, açık hava reklamcılığı, asansör bakımları, tünel inşası, gemi bakımı ve baraj inşası gibi birbirinden farklı sektörlerde ve çalışma alanlarında da tam güvenlikli iskele sistemleri tercih edilmektedir.

İmalatta hızın her şeyden önemli olduğu sektörlerde iş akışına yaptığı katkı sayesinde verimliliği müthiş artırarak, işçilik maliyetlerini de azaltan güvenlikli iskele sistemleri, firmalara hem paradan hem zamandan tasarruf sağlar.

Modüler iskelelerde sıva ve boya işlemlerinin ardından iskele duvar sabitlemelerinde iz bırakmaması da önemli bir detaydır. Ayarlanabilen dayama aparatları sayesinde çalışma duvarı ile iskele arasında istenen ölçülerde mesafe bırakılabilir ve duvara sabitlenen bu aparatlar inşaat ve sıva sonrası iz bırakmamalıdır.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Tam Güvenlikli iskele

Salı Mart 31st, 2015

Günümüzde yükselen teknolojiyle birlikte azalacağı yerde büyük bir hızla artan iş kazaları Tam Güvenlikli iskele ile engellenebilir. İnşaat firmalarına tam güvenlikli iskele kullanmalarını öneriyoruz.

Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!