Yeter Artık Samsung! 8 GB Hafızalı Telefon Üretimini Durdurmanın Zamanı Gelmedi mi?


Aslında bununla ilgili bir yazı yayınlamayı planlıyordum fakat SamMobile benden erken davrandı. Son olarak Galaxy J1 Ace Neo isimli akıllı telefonun duyurusunu gerçekleştiren Samsung, bu modelde de 8 GB hafızayı tercih etmişti. microSD kart desteği olsa da artık bu hafıza opsiyonunun can sıktığı bir gerçek.

Samsung’a en yakın kaynağın başında SamMobile’ın geldiğini bilirsiniz. Genel hatlarıyla bu konudan dert yanan sitenin yazdıklarını aktarmak yerine kendi fikrimizi paylaşmayı daha uygun buldum. Dileyenler, metnin orijinaline şuradaki bağlantıdan ulaşabilirler.

Şimdi bu konuyu kalkıp Samsung’la karşılıklı konuşsak, bize ‘e microSD desteği var, beğenmiyorsan alırsın bir tane kullanırsın’ diyebilir. İyi de herkes bu opsiyonu kullanmak zorunda değil ki? Zaten Android işletim sistemi, başlı başına bir hafıza yiyici konumunda. En azından 3-4 GB’lık bir hafızayı işletim sistemi dolduruyor. Bunun dışında cihazdaki yerleşik -silinemeyen- uygulamalardan da bahsetmeden geçmemek lazım. Kullanmadığımız ya da kullanmak istemediğimiz bu yerleşik uygulamaları da ekleyecek olursak 8 GB’lik bir telefonun hafızası, birkaç fotoğraf ve video da yükledikten sonra neredeyse tamamen dolmuş oluyor. Apple dahi gelen eleştirileri göz önünde bulundurmuş olacak ki muhtemelen iPhone 7 ile 16 GB alternatifini tarihe gömecek. Peki Samsung, -her ne kadar giriş seviye özelliklere sahip olsa da- neden her ürettiği telefonda ısrarla bu opsiyonu kullanmaya devam ediyor?

Bunun teknik olarak mantıklı bir açıklamasının olduğunu düşünmüyorum, her şirketin kendisine has bazı politikaları muhakkak vardır. Fakat sizin de hislerinize tercüman olduğumu düşünerek, artık Samsung’un telefonlarında en düşük 16 GB hafıza opsiyonunu kullanması gerektiğini düşünüyorum. Ha, istersen yine microSD desteği ver ama Allah rızası için 8 GB hafızadan artık vazgeçin. El oğlu 8 GB RAM(!)’li telefonlar üretmeye hazırlanırken bu hafızaya sahip telefonların varlığını görmek, bir son kullanıcı olarak benim çok canımı sıkıyor. 

Yorumlarınızı %100 bekliyorum arkadaşlar, olumlu – olumsuz hiç fark etmez.
Fiyat performans canavarları Meizu Pro 6 ve Meizu M3 Note Türkiye’de satışa çıktı! Etiketler : #samsung

Etiketler

Samsung

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!