YouTube Video İndirme Servisleri Tek Tek Kapatılıyor


Hepimiz YouTube videolarını indirmek için, bazen web sitesi veya uygulamalar aradık. Ancak, bundan böyle zahmet etmemize çok da gerek kalmıyor. Çünkü bu ve benzeri hizmetleri veren bazı uygulama ve sitelerin kapatılacağı duyuruldu.

Teknoloji sitesi Betanews‘un yayınladığı bir rapora göre, YouTube-mp3.org web sitesiyle başlanan bu işlemin, başka web sitelerine ve uygulamalara da sıçrayıp sıçramayacağı henüz bilinmiyor. Haber, söz konusu sitenin kayıt şirketlerinden aldığı yasal tehditler karşısında kapandığını söylerken, alan adının da Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği‘ne (RIAA) iade edileceği söyledi.

RIAA, ABD’de şarkıcıların sattığı albüm ve single sayısına göre eserlere ödül veren bir kuruluş olarak tanınıyor. Bu noktada ilk darbeyi alan söz konusu sitenin ardından, pek çok benzer site ve uygulamanın da aynı kaderi paylaşabileceği düşünülüyor. Youtube’un sahibi olan Google’ın, diğer üçüncü parti uygulamaları kapatmak üzere harekete geçtiği de haberin detaylarında yer alıyor. Ancak, Google‘ın YouTube-mp3.org web sitesine karşı açılan davanın sonuçlarına göre davranabileceği de konuşuluyor.

Durum sadece bununla da sınırlı değil, ProBeTube uygulamasının geliştiricisi, 1 Eylül itibarıyla uygulamasının marketlerden kaldırıldığı açıklamasında bulundu. Resmi olmayan benzer uygulamalara ait olan hizmet ve araçların da yakın zamanda artık hizmet vermeyecekleri düşünülüyor.

İndir6.6 MBYouTube AndroidYouTube Android Android İçin Resmi YouTube Uygulaması

İndir11.6 MBYouTube iOSYouTube iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin YouTube Uygulaması

İnternetten Video İndirmek için 18 Ücretsiz Yol

İnternetten Programsız Video Kesme

YouTube Üzerinde Video Düzenleme

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!