Yüze Dolgu Yaptırmak


Yüz dolgusu uygulaması ne demektir?

Yüze dolgu yaptırmak, dolgu maddelerini deri altına enjekte etmektir. Yüz dolgusu estetiği, derideki kırışıklıkları gidermek ve yara izlerini tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca; ciltte oluşan kırışıklıkları yok etmek, dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek için, bu tip uygulamalarda kullanılmaktadır.

Yüz dolgusu niçin yapılır?

Yüz dolgusu uygulaması sonrası, kısa sürede yüzde daha genç bir görünüm sağlanır. Yüze dolgu yaptırmak ile yüzdeki yorgun ifade giderilir.

Vücutta yıllar içerisinde, sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Özellikle ağız, göz burun, çene, alın gibi bölgelerde bu durumlar oluşmaktadır. Bu yerlere ya da daha geniş bir manada yüze dolgu yaptırmak, genellikle başarıyla sonuçlanır ve uygulanan insanlar büyük ölçüde memnun kalmaktadır. Ciltte oluşan; sivilce, akne ve yara izleri için de uygulanabilmektedir.

Yüze dolgu yaptırmak nasıl etkili olur ve nasıl yapılır?

 Yüze dolgu yaptırmak işlemi, kırışıklık, sarkma veya çökmenin oluştuğu bölgedeki derinin altına yapılır. Amacının bu olması ve kesin dolgu sağlayarak etki etmesi sayesinde, uygulama yapılan derinin altındaki bölge kaybolur.

Dolgu yaptırılmak istenilen bölgeye önceden uzmanların bazı teşhisler ve kontroller yapmasından sonra karar verilerek, küçük ve özel bir iğne yardımıyla, dolgular azar-azar enjekte edilir. Yaklaşık olarak 20-30 dakika kadar sürmektedir. Etkisi hemen görülür ve günlük hayat kalınan yerden devam edilebilir. Kalıcılık süresi, uygulanan insandan insana farklılık gösterir ama ortalama 8-18 ay kadardır.

PRP

Saç için prp ; kişinin kendi vücudundan alınan kanların, yine kendisine enjekte edilerek, saçı yenileme tedavisidir. Saç prp tedavisi, kişinin kendi kanındaki saç büyümelerine etkili zengin proteinler ve minerallerin sayesinde saçların güçlendirme tedavisidir. Saç için prp, saç seyrelmesi olan erkeklere ve kadınlara rahatlıkla uygulanabilir. Saç prp tedavisi ortalama 3-6 hafta, yaklaşık 4-6 seans olarak uygulanır. Yapılan bir seans yaklaşık olarak 20-30 dakika arası sürer.

Prp ile saç tedavisi nasıl yapılır? olumsuzlukları var mıdır? cevap alma süresi nedir?

Saç için prp , prp denilen karışımlar hazırlandıktan sonra, özel küçük iğneler ile saç diplerine verilir. Bu iğneleme esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Geri dönüşler, büyük oranda olumludur fakat; tedavinin cevap verme süresi, biraz uzundur. Saçlarda oluşacak olan kalınlaşma ve saçlardaki seyrelmelerde azalma, 3-4 seans sonra ortaya çıkmaktadır. Kişinin kendi kanıyla yapılan bir uygulama olduğu için, her hangi bir yan etki beklenmez. Saç için prp, yaklaşık olarak 6-8 ay etkilidir. Genetik olarak saç dökülmesi olduğundan, 4-6 ayda bir tedavi edilmesi gerekir. Hamilelere, emziren annelere, cildinde enfeksiyon bozukluğu yaşayan hastalara ve kanser hastalarına bu tedavi uygulanmaz.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!